Nowy Rok (z listów poetyckich)

Rok z setkami listów, posłańcami w ślepą zamieć, pragnieniem usłyszenia Twojej czułości i śmiechu w telefonicznej słuchawce. Nie wiedzieliśmy jeszcze, co zrobimy z tak rozpoczętym porankiem zimy. Każdy dzień to jedynie czekanie na znak od Ciebie. W jadącym pociągu nie byłaś jedynie marzeniem i wierszem, ale już oddechem, pulsem mojej krwi. Ogrzewałaś całym ciepłem wśród chłodu.

Przyjazdy i odjazdy, przyjazdy, kiedy ogarniał nas zapach wrzosów i ławki w parku zraszał wiosenny deszcz. Tam płynęliśmy, tak płynęliśmy, wśród cienistych drzew pocałunkami.Już od dawna wiemy, że więcej z miłości zaznamy, tracąc ją bezwiednie : nie chcieliśmy tego. Lustro uchwyciło jak rozpuszczasz włosy i zwilżasz wargi, a potem przez jego odbicie poznawałem Twoje zęby, język, szyję, piersi, brzuch i łono…Nazajutrz Twoim imieniem zacząłem nazywać też rozterki i ból.

Zapach kawy, ciasto, jazdy rowerem i zbieranie ziół, książki, kłótnie o van Gogha i Messiego – przenikają mnie obrazy. Staliśmy się jednością i współsennością. Próbowałaś jeszcze oddalić się w nie moją przestrzeń, lecz wróciłaś z tęsknotą, w której Twoje palce niczym motyle malujące powabną twarz letniego pejzażu. I usta, słodki miąższ pomarańczy. Kiedy trzymałem Cię za rękę nie było pór roku, dnia ani nocy; wchodziliśmy jak w światło w bezczas, w sen i w nie-sen…Zatracaliśmy się w jawie będącej snem. I do dziś, na szczęście,stamtąd nie wróciliśmy.

Zżymasz się na huczne bale, tłumy i bełkot życzeń….Siedzimy w domu, jesteśmy dla siebie i w sobie.Pobrzmiewa nasz ulubiony koncert Keitha Jarretta z Kolonii, krzątasz się w kuchni nad sałatką z selera i pietruszki.Patrzę na Ciebie z zachwytem i piszę ten list…przeciw przemijaniu pamięci, przeciw odchodzeniu nas samych od siebie. Nawet na przekór czasowi, który wybiega dziś naprzeciw. Zawsze na przekór temu czasowi…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s