Mięso świata A.D. 2012

Polityczni futurolodzy i spece od profetyzmu zapowiadają kiepski rok na świecie. Po bankructwie Lehman Brothers pogłębia się kryzys w UE, a Węgry zmierzają do tradycji tworzonej przez Ferenca Szalasiego i jego faszystowskich siepaczy. Nabrzmiewa sytuacja wokół Iranu. Przywódca tego kraju, Mahmud Ahmadineżad, kilka lat temu ogłosił krucjatę przeciw Żydom, uznał Holocaust za historyczne kłamstwo i teraz wymachuje atomową szabelką. Uderzając w złowieszcze tony; dojdzie do wojny Persów z Izraelem i USA i nie będzie to taki spacerek jak w Iraku. Ciekawe, jaką odegra w tej sprawie rolę Polska, którą Amerykanie proszą o wsparcie? Utrzyma się zatem podział zarysowany przez Samuela Hungtingtona w „Zderzeniu cywilizacji”, iż konflikt na dużą skalę, między światem Islamu a Zachodem, jest nieuchronny i może zadecydować o dalszych losach nas wszystkich. Przy okazji Iranu warto wspomnieć o Orianie Fallaci. Zasłynęła uderzeniem w twarz Chomeiniego, gdy próbowano „przyozdobić” jej twarz kwefem przed wywiadem z Fakihem. Po zabójstwie reżysera filmu „Podporządkowanie „, Theo van Gogha, z rodziny Vincenta van Gogha, przez marokańskiego ekstremistę Bouyeriego, w Amsterdamie napisała książkę „Siła rozumu” w 2004 roku – wezwała do rozprawy z islamistami w Europie i nie wierzyła w społeczeństwo wielokulturowe, otwarte, w którym politycy europejscy przymykają oczy na prześladowanie kobiet w rodzinach imigrantów arabskich we Francji, Niemczech czy Norwegii.Podobnie myślał Andreas Breivik, ale wybrał makabryczną formę protestu. Polską Fallaci chciała być Manuela Gretkowska, lecz dość szybko skupiła się na opisach meandrów życia erotycznego klasy średniej, czyli „gównojadów i syssanek”, jak to określiła w „Scenach z życia pozamałżeńskiego”.
Ekscentryczna Oriana Fallaci w książkach, publicystyce poruszyła oczywiście tematykę, którą rozwinął Benjamin Berber w publikacji „Dżihad i McŚwiat”. Obecny rok zapewne będzie obfitował w dantejskie sceny między zwolennikami globalizacji (McŚwiat) i strażnikami tradycyjnych wartości(Dżihad). Idąc w ślad za typologią Berbera, do Dżihadu można zaliczyć Radio Maryja i środowisko PiS-u .W każdym razie prowadzi to do nasilenia rasizmu, nacjonalizmu, terroryzmu w wielokulturowych molochach UE. Przypomni się też barbarzyńska twarz antysemityzmu; u nas od kilku miesięcy grasujący na Podlasiu.
Tymczasem w naszym grajdołku męczeństwo lekarzy, aptekarzy i martyrologia pacjentów. Strach przed podwyżkami, nadzieje w piłkarskim EURO, gierki smoleńskie i uciekanie większości Polaków w prywatność. Nie można jednak wyłącznie skupić się na czubku własnego nosa, dbać o luksusowe podniebienie przy milionach pustych żołądków.Iran, Węgry, kryzys w UE, nacjonalizmy i terroryzm, polskie siermiężne piekiełko – to codzienne mięso świata, które z odrazą konsumujemy. Nie chcę krakać, padać w czarnowidztwo, lecz gorzki smak świata i hordy najróżniejszych politycznych troglodytów dopadną nas szybciej niż nam się to wydaje. Wtedy może zabraknąć czasu na wyprostowanie karku i podniesienie hardo głowy

Reklamy

1 komentarz do “Mięso świata A.D. 2012

  1. Business Studies

    whoah this blog is fantastic i like reading your articles.

    Stay up the great work! You realize, a lot of individuals are hunting
    around for this information, you could help them greatly.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s