„Solidarność” znajduje Żydów

Ostatnie polityczne przepychanki i blokada Sejmu są nie tylko przejawem anarchizacji życia publicznego. W trakcie tych wydarzeń niektórzy działacze związkowi z dużą dozą pewności wskazywali Żydów w środowisku TVN, „Gazety Wyborczej” i pokrewnych mediów, także z przeciwnego im światka politycznego, Jest to kolejny dowód na to, że brunatna fala i antysemickie stereotypy mają się w Polsce świetnie.Być może będą rosły w siłę.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że „Solidarność” Piotra Dudy to również polityczne zaplecze PiS-u. Możliwe dojście do władzy małego Wielkiego Archikreatora i jego ekipy, przy wsparciu związków, oznaczać będzie większe przyzwolenie na rasizm, antysemityzm, ksenofobię, homofobię, seanse nienawiści w stylu Wielkiego Brata z literackich koszmarów Orwella. Właściwie to wszystko już istnieje pod płaszczykiem działań opozycyjnych, a Żydów wskazuje nie tylko prawe skrzydło PiS-u, ale też żwawi zwolennicy wielebnego ojca z Torunia, wspomniani obrońcy praw pracowniczych niczym z Okopów Świętej Trójcy.

Jednak jest istotny problem;Żydów u nas jak na lekarstwo. W związku z tym etykietkę „Żyd” przylepia się lewicowcom, liberałom,lesbijkom, gejom, kolorowym. bezdomnym. Ataki na squady w Poznaniu i Krakowie, napady w rejonie Podlasia czy powstanie polskiego odłamu Krew i Honor i organizacja „majówki” neonazistów z zespołem rockowym No Remorse mają w sobie coś z poszukiwania mitycznego „Żyda”. A czeka nas „świętowanie’ w czerwcu 2012roku kolejnej rocznicy marszu na Myślenice…To wrzucanie do jednego worka z napisem „Żyd” ma swoje historyczne uzasadnienie. i służy określeniu wszystkich przeciwników brunatnej fali. Podobnie czynił Austriak Adolf Hitler,kiedy wprowadzał zarządzenie o „stanie urzędniczym” i zrównywał w braku praw Żydów, socjalistów, gejów itp, Miklos Horthy na Węgrzech i osławiony siepacz z Chorwacji Andrija Artuković, który do Żydów, Cyganów dołączył w 1941 roku Serbów.”Żyd ułatwiał identyfikację obcego, wroga. Przykłady można mnożyć.Nie sądzę ,żeby po dojściu do władzy mały Wielki Archikreator i jego Dziarscy Chłopcy ze środowisk „Solidarności” , z mas kibolskich, przeforsowali prawnie takie pomysły. Jednak medialnie i mentalnie będą one zapewne rozwijane, szukanie „Żydów” będzie trwało w najlepsze Choćby tych „Żydów”, którzy nie przepadają za IV RP.

Dziwi bierność władz..Można tłumaczyć to chociażby tym, że najważniejszy doradca premiera Igor Ostapowicz w książce „Noc żywych Żydów” każe na śledzić losy Kobiety z PO, czyli z podbitym okiem…, która nie pragnie wchodzić komukolwiek w paradę.Teraz wchodzi na ekrany film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” inspirowany zbrodnią w Jedwabnem i rozliczeniem historycznym, moralnym z wydarzeniami na Białostocczyźnie. Czeka nas nowa dyskusja; najpewniej oskarżanie Pasikowskiego o antypolskość i bycie „Żydem”.

„Solidarność” znajduje i linczuje słownie Żydów. Zupełnie to nie pasuje do nazwy związku, którą kiedyś wymyślił polski Żyd, przede wszystkim Polak i patriota prof. Karol Modzelewski- kolejny paradoks naszej historii.Jeszcze jedno: religijnych Żydów u nas jest kilka tysięcy, jak mi opowiadał jeden z mich w Krakowie są pokoleniem wymierającym. Co będzie jak ich w Polsce zabraknie? Wielu Polaków będzie musiało wymyślić sobie „Żydów”. Mając w perspektywie to, że będziemy coraz bardziej społeczeństwem wielokulturowym nie wydaje się to trudne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s